Про нас

Центри фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх» - це спеціалізовані бюджетні організації для провадження фізкультурно-оздоровчої та спортивної діяльності населення за місцем проживання та в місцях масового відпочинку. До системи центрів належать Всеукраїнський центр фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх», республіканський (Автономна Республіка Крим), обласні, Київський та Севастопольський міські, районні у містах Києві і Севастополі, міські та районні у містах центри. Центри у своїй діяльності керуються Конституцією та Законами України, актами Президента України та Кабінету Міністрів України, наказами Державної служби молоді та спорту, рішеннями відповідних органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, наказами структурних підрозділів з питання фізичної культури та спорту відповідних місцевих органів виконавчої влади та виконавчих органів рад та положеннями про центри, підготовленими на основі цих рекомендацій.  Республіканський (Автономна Республіка Крим), обласні, Київський та Севастопольський міські, районні у містах Києві і Севастополі центри створюються відповідно Радою міністрів Автономної Республіки Крим, обласними, Київською та Севастопольською міськими, районними у містах Києві і Севастополі державними адміністраціями і належать до сфери їх управління. 

Міські, районні у містах центри створюються міськими, районними у містах радами, належать до сфери їх управління і підпорядковуються виконавчим органам відповідних рад. Центри є юридичними особами, мають самостійний баланс, рахунки в установах Державного казначейства, печатку із зображенням Державного Герба України та своїм найменуванням, штампи та бланки.

Боротьба за здоровий спосіб життя людства призвела до виникнення в 1969 році в європейських країнах руху «Спорт для всіх», який вданий час набув міжнародний характер, виключає близько 50 країн, у тому числі у ньому активно бере участь і наша країна.

Основні цілі міжнародного руху «Спорт для всіх»: пошук шляхів до запобігання процесу фізичної деградації людини, формування свідомої потреби щоденних занять фізичними вправами, постійна і ефективна пропаганда занять фізичною культурою (спортом) серед населення, реклама здорового способу життя. 

За останнє десятиліття населення України зменшилось більш ніж на 3 млн. чоловік. Загальна тенденція динаміки смертності українців характеризується великою смертністю людей працездатного віку. Зростає захворюваність населення. Особливу тривогу викликає погіршення здоров’я дітей та підлітків.

Понад 70% дітей дошкільного віку мають серйозні відхилення за показниками здоров’я, до кінця школи ця тенденція відзначається більш ніж у 90% випускників.

Кількість хворих серед 16-17 річних підлітків останніми роками збільшилась на 15%, а наркоманів та токсикоманів зросла в 6-19 разів, а кількість алкоголіків – у 3-6 разів. На початку нового тисячоліття в Україні кількість інвалідів досягла 2 млн. чоловік.

Таким чином, питання здоров’я населення України в даний час трансформувалося в проблему, яка загрожує національній безпеці держави.

Стратегічно пріоритетним необхідно вважати: зміцнення здоров’я, попередження та профілактику захворювань. Тому у даний час потрібно направити основні зусилля на розвиток системи масової фізичної культури всіх верств населення, щоб насамперед оздоровити націю і створити базу для проведення спортивно-масових та оздоровчих заходів. Зміцнення позицій масового спорту – дуже важливе завдання. Адже всім відомо, що останніми роками було майже втрачено систему спортивної роботи за місцем проживання, яку традиційно проводили ЖЕКи. Різко скоротилася кількість спортивних та дитячо-юнацьких клубів і гуртків, де заняття безплатні, а тому доступні для всіх бажаючих, зокрема і для дітей із соціально незахищених верств населення. Інструктори зі спорту та фізкультурно-масової роботи, які на громадських засадах працювали на промислових підприємствах, практично згорнули свою діяльність.

Тому для ситуації яка сталася в масовому спорті Кабінету Міністрів України була прийнята Постанова від 18 січня 2003 року № 49 «Про утворення центрів фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх» в регіонах України. Відповідно до цієї Постанови в Україні створено понад 200 центрів з яких 24 обласного значення. Центри, відповідно до Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про фізичне культуру і спорт» від 17.11.2009 № 1724-17, який набрав чинності з 01.01.2011, є спеціально-уповноваженими закладами фізичної культури і спорту, які здійснюють діяльність шляхом залучення різних груп населення до занять фізичною культурою, проводять систематичну діяльність щодо залучення громадян до рухової активності шляхом поліпшення організації фізкультурно-оздоровчої і спортивно-масової роботи за місцем проживання та у місцях відпочинку населення і пропаганди здорового способу життя.

Розпорядження голови ОДА від 23 вересня 2003 року №390 затвердженим рішенням сесії обласної ради від 16 грудня 2003 року №9/27 створено Волинський обласний центр фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх».

Свою діяльність обласний центр фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх» розпочав 25 травня 2004 року. 

Волинський обласний центр фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх» на даний час діє на підставі Положення затвердженого розпорядженням Волинської обласної ради від 29.08.2012 № 47-р та зареєстрованого 27.09.2012 року № 11981050006000662.

Рішеннями сесій міських рад в містах Волинської області було створено 11 міських та 2 сільських центрів фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх». 

Центри фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх» забезпечують виконання обласної програми розвитку фізичної культури і спорту на 2012-2016 роки щодо розвитку масового спорту за місцем проживання та відпочинку населення.

Робота обласного центру проводиться відповідно до планів затверджених заступником начальника відділу з питань фізичної культури та спорту облдержадміністрації, які розробляється щорічно, а саме: «План основних напрямків роботи» та «Календарний план фізкультурно-оздоровчих та масових заходів обласного центру ФЗН «Спорт для всіх». Робота по виконанню планів центру виконується в повному обсязі в межах фінансування згідно затвердженого кошторису.

11-річчя діяльності мережі центрів фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх»

На даний час в області діють 14 центрів: обласний, 4 центри у містах обласного значення (Луцьк, Нововолинськ, Ковель, Володимир-Волинський), 7 центрів у містах районного значення (Ківерці, Камінь-Каширський, Горохів, Берестечко, Любомль, Рожище, Устилуг) та 2 сільських центрів в селі Хобултова та Овадне Володимир-Волинського району.

На балансі центрів фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх» знаходяться 19 спортивних споруд, які щорічно оновлюються та модернізуються.

Волинський обласний центр фізичного здоров'я населення «Спорт для всіх» неодноразово ставав переможцем Всеукраїнських рейтингів серед регіональних центрів фізичного здоров'я населення «Спорт для всіх» з фізкультурно-оздоровчої та спортивно-масової роботи та облаштування спортивних майданчиків у місцях проживання та відпочинку населення «Спорт для всіх – спільна турбота» (2006, 2008, 2009, 2010, 2011, 2012, 2013, 2014, 2015 роки). Волинська область у 2010-2011 рр. була представлена на Всеукраїнській урочистій церемонії претендентом «Герої спортивного року» в номінації «Спорт для всіх».

В центрах ФЗН «Спорт для всіх» працюють 63 штатних працівників. Організовує та координує роботу обласного, місцевих, та сільського центрів фізичного здоров'я населення «Спорт для всіх» директор обласного центру – Новосад Володимир Петрович – досвідчений фахівець «Відмінник освіти України», «Почесний працівник фізичної культури і спорту України», якого за розвиток фізичної культури та масового спорту нагородили державною нагородою президента України – медаллю «За працю і звитягу». 

Всього Волинським обласним та місцевими центрами протягом року було організовано та проведено 781 фізкультурно-оздоровчих та спортивно-масових заходів до яких було залучено 202225 людей різних вікових категорій від дошкільнят до людей похилого віку, що становить 19,4% від населення області, що 7,1% більше в порівнянні з минулим роком.

Серед них найбільш масовими та популярними є наступні:

-Всеукраїнські спортивно-масові заходи для дітей в зимовий період «Спортивна зима» проведено 134 заходів та залучено 23106 дітей;

- Всеукраїнський фестиваль ранкової зарядки «Рух заради здоров’я» з нагоди Всесвітнього дня здоров’я на краще проведення ранкової гімнастики серед дошкільних навчальних закладів та гімнастики до занять у загальноосвітніх навчальних закладах області, всього проведено 42 заходи, до яких залучили 130052 учасника; 

– Фізкультурно-оздоровчі та спортивно-масові заходи за місцем проживання та у місцях масового відпочинку населення «Олімпійське літо – 2015» було проведено 128 заходів та залучено 10974 учасники;

– Обласний фестиваль «Веселі старти» серед школярів під гаслом «Здорові діти – здорова нація», в якому прийняло участь 7132 школяра;

– Всеукраїнські масові спортивні заходи «Ти зможеш, якщо зміг я!» серед спеціальних загальноосвітніх шкіл та шкіл-інтернатів для дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, було проведено 8 заходів та залучено 334 дитини;

– Всеукраїнські масові спортивні заходи «Спорт для всіх у парках та скверах» було проведено 55 заходів та залучено 4222 учасники. Традиційним заходом за цією програмою є обласний фестиваль з паркового орієнтування і техніки пішохідного туризму «Спорт для всіх – запорука здоров’я», у якому прийняло участь 298 учасників. Даний захід відбувся вже в десяте;

– Всеукраїнські спортивно-масові заходи «TAFISA Всеукраїнський день ходьби» було проведено 5 заходів та залучено 1024 учасники;

– Всеукраїнські спортивно-масові заходи «ВелоУкраїна» було проведено 11 заходів та залучено 1406 учасників;

– Всеукраїнські масові спортивні заходи «Школа плавання» в області проводились працівниками обласного та місцевих центрів спільно з інструкторами по плаванню. Під час цих заходів проводились уроки з навчання плаванню дітей та відпочиваючих на відкритих водоймах та у спеціально обладнаних місцях. На протязі літнього періоду було проведено 11 заходів у яких прийняли участь 1123 дітей.

– Всеукраїнські масові спортивні заходи для молоді «Здорова молодь-Здорова нація». У рамках цієї програми Волинським обласним центром фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх» у цьому році було започатковано обласний фестиваль серед молоді «Здорова молодь – здорова нація» у якому прийняло участь 16 команд біля 58 учасників. Команда студентів ІV курсу факультету фізичного виховання Луцького педагогічного коледжу (Машевчук Богдан та Денисюк Аліна), переможці ІІ обласного фестивалю «Здорова молодь – здорова нація» представляла Волинську область у фіналі Всеукраїнського заходу, який відбувся у вересні місці у місті Одеса та посіли 7 місце;

– Обласні фізкультурно-оздоровчі та спортивно-масові заходи присвячені Міжнародному дню захисту дітей, всього проведено 47 заходів до яких було залучено 4233 дитини;

– Обласний фестиваль «Спорт для всіх у кожному дворі» серед клубів місцевих центрів фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх». Захід проводився у два етапи – відбіркові місцеві та фінальні обласні, всього у заході прийняло участь 1235 осіб;

– Вдруге відбувся обласний фестиваль з дворового футболу «Футболоманія», проведено 3 заходи, у яких прийняло участь 668 учасників. Під керівництвом спеціаліста Луцького міського центру ФЗН «Спорт для всіх» Остромецького Юрія команда виборола першість, що дало їй право приймати участь у Всеукраїнському фестивалі;

– Обласний фестиваль «Козацькі розваги» цього року відбувся у м. Камінь-Каширському, проведено 5 заходів, у яких прийняло участь 120 учасників з міст та районів області. Збірна команда Волинської області, до якої ввійшли представники Маневицького району Кушнір Віктор та Сидорчук Олег, прийняла участь у Всеукраїнському спортивному фестивалі «Козацькі розваги» в місті Чернігові та посіла 2 місце;

– III спартакіада Волинської обласної державної телерадіокомпанії з нагоди Дня журналіста серед працівників засобів масової інформації. Всього прийняло участь у фестивалі 32 журналісти з обласних та районних засобів масової інформації (газети, радіостанції, телекомпанії);

– Програма спартакіади включала командні змагання з таких видів – настільний теніс, бадмінтон, гирьовий спорт, дартс, боулінг, шахи, шашки та спортивні естафети;

– Вдруге обласним центром було проведено обласний фестиваль серед людей похилого віку «Спорт для всіх – радість життя» з нагоди Міжнародного дня людей похилого віку в якому прийняло участь 45 чоловік віком - жінки від 55 років, чоловіки від 60 років і старші. Програма фестивалю включала такі види: шахи, шашки, настільний теніс, дартс, боулінг, більярд. Всього проведено 27 заходів,в яких прийняв участь 641 учасник.

Також у 2015 році сім’я Хомичів Анатолій, Олена, Михайло з м.Луцьк – переможець обласного фестивалю серед сімей «Мама, тато, я – спортивна сім’я», прийняла участь у Всеукраїнському фестивалі «Мама, тато, я – спортивна сім’я», який цього року відбувся у м. Києві та посіла 3 місце.Всього проведено 10 заходів,в який прийняло участь 936 учасників.

Волинський обласний та місцеві центри фізичного здоров’я  «Спорт для всіх» беруть активну участь у розвитку ветеранського руху, у 2015 році у Волинській області було проведено 27 фізкультурно-оздоровчих та спортивно-масових заходів серед ветеранів у яких було залучено 641 ветерани. Наймасовіші з них: 

- Обласний фестиваль «Спортивне довголіття –«Спорт для всіх – радість життя» серед ветеранів (35 років і старші) у м. Володимир-Волинський з таких видів, як волейбол, настільний теніс, шашки, шахи, міні-футбол, плавання. Проведено 6 заходів, де взяло участь 265 ветеранів;

- Фестиваль з баскетболу серед ветеранів «Кубок Міняйла - 2015», у м. Нововолинськ;

- Міжнародний турнір з міні-футболу серед ветеранів «Спорт без кордонів, залучено 48 ветеранів у м. Нововолинськ; 

- Міжнародний турнір з футболу серед ветеранів «Кубок Володимира 2015», залучено 45 учасників, м. Володимир-Волинський; 

- ІІ обласний фестиваль серед людей похилого віку «Спортивне довголіття - Спорт для всіх – радість життя» , де було залучено 45 учасників віком від 60 років чоловіки, та від 55 років – жінки, м. Луцьк.

З метою ефективного виконання поставлених завдань та цілей, спрямованих на популяризацію та розвиток ветеранського руху Волинським обласним центром фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх» у 2015 році було оновлено базу даних про ветеранів фізичної культури і спорту Волинської області. На даний час ветеранський рух Волині об’єднує 863 учасника, з них 450 чоловік беруть активну участь у змаганнях серед ветеранів у 15 видах спорту (поліатлон, лижні гонки, легка атлетика, баскетбол, футбол, плавання, настільний теніс, шахи, шашки ,веслування на байдарках і каное, велоспорт, спортивне орієнтування, греко-римська боротьба, волейбол, зимова риболовля), де займають призові місця на Всеукраїнських та Міжнародних змагання. 

Найбільш розвинутим на Волині є ветеранський футбол та футзал. Уже традиційно проводяться першості міст та обласні змагання. Створено декілька ветеранських футбольних клубів, один з яких «Ветеран» - Луцьк, який є неодноразовим переможцем першості міста, області й призером міжнародних турнірів серед ветеранів. 

На території Волинської області діють 12 спортивних організацій, які сприяють розвитку ветеранського руху, організовують та проводять фізкультурно-оздоровчі та спортивно-масові заходи серед ветеранів спорту 

Під час проведення спортивно-масових заходів центром до організації та суддівства постійно залучаються ветерани фізкультурно-спортивного руху.

Місцеві центри фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх» забезпечують виконання «Обласної цільової соціальної програми розвитку фізичної культури і спорту на 2012-2016 роки» щодо розвитку масового спорту за місцем проживання та відпочинку населення.

В місцевих центрах фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх» постійно працюють фізкультурно-оздоровчі групи в яких займається 4000 людей різних вікових категорій, а саме:

– в місті Ковелі займаються 554 людини (футбол, загальна фізична підготовка, аеробіка, настільний теніс);

– в місті Володимирі-Волинському – 2080 людей (плавання, загальна фізична підготовка, шахи);

– в Луцьку – 886 людей (фітнес, аеробіка, динамічна йога, армреслінг, міні-футбол, теніс, настільний теніс, футбол, шахи, шашки, рукопашний бій, дзюдо, загальна фізична підготовка, атлетична гімнастика, сучасні танці, велоспорт).

– в Нововолинську займається 480 людей (загальна фізична підготовка, міні-футбол, настільний теніс, туризм).

В обласному центрі діє волонтерська група, загальною кількістю 12 чоловік, які постійно залучаються до проведення фізкультурно-оздоровчих та масових заходів центру. 

Всі заходи, які проводить обласний центр висвітлюються в міських та обласних газетах, радіо, телебаченні в мережі Інтернет та інших видах засобів масової інформації. Так щотижня у програмі «Спорт для всіх», яка транслюється на каналі «Нова Волинь» висвітлюються різні проблеми масового спорту за місцем проживання та відпочинку населення. 

Вся робота Волинського обласного центру фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх» висвітлюється на сайті центру www.volsport.com.ua

 

Вперше у 2015 році відбулось обласне спортивне свято «Спортивне сузір’я», яке організував Волинський обласний центр фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх» у співпраці з відділом освіти, науки та молоді облдержадміністрації при допомозі Волинського державного центру естетичного виховання учнів загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів та Центру науково-технічної творчості учнівської молоді. 

Основною метою даного заходу було відзначення та нагородження фахівців галузі фізичної культури та спорту, фахівців центрів фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх», партнерів та меценатів, переможців та призерів обласних і Всеукраїнських фізкультурно-оздоровчих та спортивно масових заходів, фестивалів, огляд-конкурсів та рейтингів за місцем проживанням та відпочинку населення області. Переможці дванадцяти номінацій нагороджувались призами, грамотами, медалями, кубками та сувенірами від Волинського обласного центру фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх» та Волинського обласного відділення Національного олімпійського комітету України та спонсорів.

Нагородження проводилось у таких номінаціях:

- Обласні спортивно-масові заходи в зимовий період «Спортивна зима» у 2015 році;

- Обласний огляд-конкурс «Рух заради здоров’я» на краще проведення ранкової гімнастики серед дошкільних навчальних закладів та гімнастики до занять у загальноосвітніх навчальних закладах області з нагоди Всесвітнього дня здоров’я;

- Всеукраїнський місячник «Спорт для всіх – спільна турбота» по облаштуванню спортивних майданчиків за місцем проживання та відпочинку;

- «Будівництво та модернізація спортивних споруд місцевих центрів ФЗН «Спорт для всіх»;

- VІІІ обласний фестиваль «Спорт для всіх у кожному дворі» серед місцевих центрів ФЗН «Спорт для всіх» за місцем проживання;

 - «За вагомий особистий внесок у розвиток фізичної культури, масового спорту, пропаганди здорового способу життя за місцем проживання та відпочинку» ;

- «На краще проведення фізкультурно-оздоровчих та спортивно-масових заходів в місцях відпочинку населення за Всеукраїнською програмою «Олімпійське літо»;

- «Кращий фахівець з організації  та проведення фізкультурно-оздоровчих та спортивно-масових заходів за місцем проживання та відпочинку населення;

- «За кращу підготовку команди для участі у Всеукраїнському фестивалі «Козацькі розваги»;

- «І обласний конкурс серед працівників засобів масової інформації на краще висвітлення фізкультурно-оздоровчих та спортивно-масових заходів 2015» в номінаціях;

- «Найкращий репортаж»; 

- «Найкраще висвітлення у друкованих періодичних виданнях ;

- «За краще висвітлення в електронних виданнях» ;

-  Найкраща спортивна сім’я  у номінації  «Мама, тато, я - спортивна сім’я»;

- «Кращий волонтер серед місцевих центрів ФЗН «Спорт для всіх» ;

- Обласний огляд-конкурс місцевих центрів ФЗН «Спорт для всіх» з фізкультурно-оздоровчої та спортивно-масової роботи за місцем проживання та відпочинку населення області.

Відповідно до розпорядження міського голови Володимир-Волинським міським центром фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх» забезпечено безкоштовне відвідування басейну переможцям та призерам обласних, Всеукраїнським та Міжнародних змагань, а також забезпечено безкоштовне навчання учнів загальноосвітніх шкіл 6-11 класів плаванню. Так всього за 2015 рік безкоштовно відвідувало басейн 2232 людини. 

 

У 2014 році Волинському обласному центру було виділено 510,3 тис. грн. з них 88,7 тис. грн. на фізкультурно-оздоровчу роботу, а місцевим центрам 2968,8 тис. грн. з них на фізкультурно-оздоровчу роботу 64,4 тис. грн.

У 2015 році Волинському обласному центру було виділено  534,3 тис. грн. з них 91,0 тис. грн. на фізкультурно-оздоровчу роботу, а місцевим центрам 4082,8 тис. грн. з них на фізкультурно-оздоровчу роботу 112,0 тис. грн.

Впродовж 2015 року від надання платних послуг Володимир-Волинський міський центр фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх» заробив 156,106 тис. грн.

 

Матеріально-технічна база міських центрів складає 19 спортивних споруд.

У 2015 році  Володимир-Волинським міським центром фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх» за кошти місцевого бюджету було проведено поточний ремонт приміщень: гіпсування та фарбування стін, косметичний ремонт у плавальному басейні,спортивному комплексі. Постійно проводиться підсів трави, підживлення газону футбольного поля. Капітально відремонтований майданчик із синтетичним покриттям, на що витрачено 80 тис.грн. з місцевого бюджету. Також придбано висотну драбину (пересувна вишка), звукова апаратура, тенісні сітки, ракетки та ін.. Для зміцнення матеріально-технічної бази залучаються кошти спонсорів та меценатів (трава для газону,добрива,газонокосарки,футбольні м’ячі та ін.).

В цьому році силами працівників Луцького міського центру фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх» за рахунок спонсорських коштів було виконано фарбування огорожі (фарбу надали спонсори) та дрібний ремонт сітки, а також на всіх майданчиках за місцем проживання в усіх мікрорайонах міста  посильні роботи: прибирання територій майданчиків та прилеглої території до них від сміття,вирубка кущів. На майданчику просп. Молоді 17-б проведено капітальний ремонт.

Головним завданням Ковельського міського центру фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх» в 2015 році було залучення до регулярних занять фізичною культурою та спортом якомога більшої кількості населення на наявному в центрі фізкультурно-оздоровчому комплексі, а також покращення та розширення матеріально-технічної бази. Завдяки плідній співпраці з міською владою в особі Ковельського міського голови, продовжилось будівництво навчально-тренувального комплексу, аналогів якого немає у Волинській області. Планується будівництво двох натуральних футбольних полів розміром 65х100м, двох натуральних футбольних полів розміром 60х40м, поле для пляжного футболу, а також майданчик для пляжного волейболу. На даний момент вже засіяно одне футбольне поле розміром 65х100м, а також проведено значний обсяг робіт по підготовці до посіву інших.

За кошти міського бюджету вдалося огородити частину території комплексу,загальна довжина встановленої огорожі більше 400 метрів. Також за кошти міста були встановлені огороджуючі конструкції на вже існуючому футбольному полі, збудована зона відпочинку, придбана трава для посіву нового поля, мінеральні добрива, паливо для газонокосарок.

Щорічно в області з 1 по 30 квітня проводиться Всеукраїнський місячник «Спорт для всіх – спільна турбота» під час якого було відремонтовано 1454 майданчики і спортивні споруди, та задіяно 48942 особи. На місячник було витрачено 668,9 тис. грн. З них: 546,6 тис. грн. – бюджетних, 122,3 тис. грн. – позабюджетних. 

Волинський обласний центр фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх» тісно співпрацює з місцевими центрами ФЗН «Спорт для всіх» надаючи матеріальну та фінансову допомогу у проведенні фізкультурно-оздоровчих та спортивно-масових заходів.