Про нас

Центри фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх» - це спеціалізовані бюджетні організації для провадження фізкультурно-оздоровчої та спортивної діяльності населення за місцем проживання та в місцях масового відпочинку. До системи центрів належать Всеукраїнський центр фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх», обласні, Київський та Севастопольський міські, районні у містах Києві і Севастополі, міські та районні у містах центри. Центри у своїй діяльності керуються Конституцією та Законами України, актами Президента України та Кабінету Міністрів України, наказами Державної служби молоді та спорту, рішеннями відповідних органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, наказами структурних підрозділів з питання фізичної культури та спорту відповідних місцевих органів виконавчої влади та виконавчих органів рад та положеннями про центри, підготовленими на основі цих рекомендацій.  Республіканський (Автономна Республіка Крим), обласні, Київський та Севастопольський міські, районні у містах Києві і Севастополі центри створюються відповідно Радою міністрів Автономної Республіки Крим, обласними, Київською та Севастопольською міськими, районними у містах Києві і Севастополі державними адміністраціями і належать до сфери їх управління. 

Міські, районні у містах центри створюються міськими, районними у містах радами, належать до сфери їх управління і підпорядковуються виконавчим органам відповідних рад. Центри є юридичними особами, мають самостійний баланс, рахунки в установах Державного казначейства, печатку із зображенням Державного Герба України та своїм найменуванням, штампи та бланки.

Боротьба за здоровий спосіб життя людства призвела до виникнення в 1969 році в європейських країнах руху «Спорт для всіх», який вданий час набув міжнародний характер, виключає близько 50 країн, у тому числі у ньому активно бере участь і наша країна.

Основні цілі міжнародного руху «Спорт для всіх»: пошук шляхів до запобігання процесу фізичної деградації людини, формування свідомої потреби щоденних занять фізичними вправами, постійна і ефективна пропаганда занять фізичною культурою (спортом) серед населення, реклама здорового способу життя. 

За останнє десятиліття населення України зменшилось більш ніж на 3 млн. чоловік. Загальна тенденція динаміки смертності українців характеризується великою смертністю людей працездатного віку. Зростає захворюваність населення. Особливу тривогу викликає погіршення здоров’я дітей та підлітків.

Понад 70% дітей дошкільного віку мають серйозні відхилення за показниками здоров’я, до кінця школи ця тенденція відзначається більш ніж у 90% випускників.

Кількість хворих серед 16-17 річних підлітків останніми роками збільшилась на 15%, а наркоманів та токсикоманів зросла в 6-19 разів, а кількість алкоголіків – у 3-6 разів. На початку нового тисячоліття в Україні кількість інвалідів досягла 2 млн. чоловік.

Таким чином, питання здоров’я населення України в даний час трансформувалося в проблему, яка загрожує національній безпеці держави.

Стратегічно пріоритетним необхідно вважати: зміцнення здоров’я, попередження та профілактику захворювань. Тому у даний час потрібно направити основні зусилля на розвиток системи масової фізичної культури всіх верств населення, щоб насамперед оздоровити націю і створити базу для проведення спортивно-масових та оздоровчих заходів. Зміцнення позицій масового спорту – дуже важливе завдання. Адже всім відомо, що останніми роками було майже втрачено систему спортивної роботи за місцем проживання, яку традиційно проводили ЖЕКи. Різко скоротилася кількість спортивних та дитячо-юнацьких клубів і гуртків, де заняття безплатні, а тому доступні для всіх бажаючих, зокрема і для дітей із соціально незахищених верств населення. Інструктори зі спорту та фізкультурно-масової роботи, які на громадських засадах працювали на промислових підприємствах, практично згорнули свою діяльність.

Тому для ситуації яка сталася в масовому спорті Кабінету Міністрів України була прийнята Постанова від 18 січня 2003 року № 49 «Про утворення центрів фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх» в регіонах України. Відповідно до цієї Постанови в Україні створено понад 200 центрів з яких 24 обласного значення. Центри, відповідно до Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про фізичну культуру і спорт» від 17.11.2009 № 1724-17, який набрав чинності з 01.01.2011, є спеціально-уповноваженими закладами фізичної культури і спорту, які здійснюють діяльність шляхом залучення різних груп населення до занять фізичною культурою, проводять систематичну діяльність щодо залучення громадян до рухової активності шляхом поліпшення організації фізкультурно-оздоровчої і спортивно-масової роботи за місцем проживання та у місцях відпочинку населення і пропаганди здорового способу життя.

Розпорядження голови ОДА від 23 вересня 2003 року №390 затвердженим рішенням сесії обласної ради від 16 грудня 2003 року №9/27 створено Волинський обласний центр фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх».

Свою діяльність обласний центр фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх» розпочав 25 травня 2004 року. 

Волинський обласний центр фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх» на даний час діє на підставі Положення затвердженого розпорядженням Волинської обласної ради від 29.08.2012 № 47-р та зареєстрованого 27.09.2012 року № 11981050006000662.

Рішеннями сесій міських рад в містах Волинської області було створено 11 міських та 2 сільських центрів фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх». 

Центри фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх» забезпечують виконання обласної програми розвитку фізичної культури і спорту на 2017-2020 роки щодо розвитку масового спорту за місцем проживання та відпочинку населення.

Робота обласного центру проводиться відповідно до планів затверджених заступником начальника відділу з питань фізичної культури та спорту облдержадміністрації, які розробляється щорічно, а саме: «План основних напрямків роботи» та «Календарний план фізкультурно-оздоровчих та спортивно-масових заходів обласного центру ФЗН «Спорт для всіх». Робота по виконанню планів центру виконується в повному обсязі в межах фінансування згідно затвердженого кошторису.

На даний час в області створені 15 центрів: обласний, 4 центри у містах обласного значення (Луцьк, Ковель, Нововолинськ, Володимир-Волинський), 7 центрів у містах районного значення (Ківерці, Камінь-Каширський, Горохів, Устилуг Володимир-Волинського району, Любомль, Рожище, Берестечко) і  3 сільських центри в селах Хобултова,  Овадне та з 15 березня 2017 року створений Зимнівський сільський центр ФЗН «Спорт для всіх».

Волинський обласний центр фізичного здоров'я населення «Спорт для всіх» неодноразово ставав переможцем Всеукраїнських рейтингів серед регіональних центрів фізичного здоров'я населення «Спорт для всіх» з фізкультурно-оздоровчої та спортивно-масової роботи та облаштування спортивних майданчиків у місцях проживання та відпочинку населення «Спорт для всіх – спільна турбота» (2006, 2008, 2009, 2010, 2011, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017 роки). Волинська область у 2010-2011 рр. була представлена на Всеукраїнській урочистій церемонії претендентом «Герої спортивного року» в номінації «Спорт для всіх».

В центрах ФЗН «Спорт для всіх» працюють 74 штатних працівників. Організовує та координує роботу обласного, місцевих, та сільського центрів фізичного здоров'я населення «Спорт для всіх» директор обласного центру – Новосад Володимир Петрович – досвідчений фахівець «Відмінник освіти України», «Почесний працівник фізичної культури і спорту України», якого за розвиток фізичної культури та масового спорту нагородили державною нагородою президента України – медаллю «За працю і звитягу». 

Всього Волинським обласним та місцевими центрами протягом року було організовано та проведено 913 фізкультурно-оздоровчих та спортивно-масових заходів до яких було залучено 157183 людей різних вікових категорій від дошкільнят до людей похилого віку, що становить 15,2 %.

Серед них найбільш масовими та популярними є наступні:

- Всеукраїнські спортивно-масові заходи для дітей в зимовий період «Спортивна зима» проведено 86 заходів залучено 4365 дітей;

- Обласний фестиваль ранкової зарядки «Рух заради здоров’я» з нагоди Всесвітнього дня здоров’я на краще проведення ранкової гімнастики серед дошкільних навчальних закладів та гімнастики під час проведення занять у загальноосвітніх навчальних закладах області, в яких залучено 107160 учасників;

- Фізкультурно-оздоровчі та спортивно-масові заходи за місцем проживання та у місцях масового відпочинку населення «Олімпійське літо – 2017» було проведено 117 заходів та залучено 8598 учасників;

- Всеукраїнські  спортивні  свята «Веселі старти» з нагоди Міжнародного дня захисту дітей – проведено 36 заходів залучено 2352 дітей;

- Всеукраїнські масові спортивні заходи «Спорт для всіх у парках і скверах» - проведено 57 заходів, залучено 2798 учасників.

-  Всеукраїнські спортивно-масові заходи «Ти зможеш, якщо зміг я» серед спеціальних загальноосвітніх шкіл та шкіл-інтернатів для дітей сиріт і дітей позбавлених батьківського піклування проведено 8 заходів та залучено 385 дітей.

- Всеукраїнський день ходьби проведено 18 заходів, залучено 945 учасників;

- Всеукраїнські спортивно-масові заходи «Школа плавання» в області проводились працівниками обласного та місцевих центрів спільно з інструкторами по плаванню, під час цих заходів проводились уроки з навчання плаванню дітей на відкритих водоймах у спеціально обладнаних місцях. Протягом літа проведено 23 заходи, залучено 1418 дітей.

        - Всеукраїнська інформаційно-пропагандистська кампанія за здоровий спосіб життя «Червона картка» - проведено 25 заходів, залучено  1864 учасників;

         - Всеукраїнська інформаційно-профілактична акція «Віповідальність починається з мене» - проведено 22 заходи, залучено  1914 учасників;

         - Обласний фестиваль «Мама, тато, я- спортивна сім’я» - проведено 9 заходів, залучено 604 учасники;

         - Обласний фестиваль «Козацькі розваги» - залучено 44 учасники. Збірна команда Волинської області, до якої ввійшли представники Маневицького району Кушнір Віктор та                  Сидорук Олександр, взяла участь у Всеукраїнському спортивному фестивалі «Козацькі розваги» в місті Чернігові та посіла 2 місце.

Щорічно в області з 1 по 30 квітня проводиться Всеукраїнський місячник "Спорт для всіх - спільна турбота" під час якого було відремонтовано 1527 майданчики і спортивні споруди, та задіяно 49441 особи.

Вперше започатковані та проведено:

        - Обласний Фестиваль «Веселі старти» серед дітей з особливими потребами «Рух заради здоров’я» з нагоди Всесвітнього дня здоров’я: -  25 дітей з синдромом  Дауна, «Спеціальна олімпіада» смт. Маневичі;

          - Фестиваль «Здоровий спосіб життя» з нагоди Дня села Смолигів ОТГ  – 267 учасників.;

         - Обласний фестиваль з пляжного волейболу на кубок ВОЦФЗН «Спорт для всіх» – 20 команд, озера Озюрко Камінь-Каширського району;

         - Фестиваль «Світ спорту відкритий для всіх» в місцях проживання та відпочинку населення з нагоди Дня фізичної культури і спорту - 327 учасників, м. Луцьк;

     - І Міжнародний Фестиваль літньої Сеньйоріади «Спорт для всіх заради здоров’я», м. Луцьк  -  299 учасників за участю команд з Польщі, Туреччини, Литви, міст та районів області.

       Розвиток масового спорту та спорту ветеранів.

Волинський обласний та місцеві центри фізичного здоров’я  «Спорт для всіх» беруть активну участь у розвитку ветеранського руху.  Проведено 50 заходів, залучено 1200 учасників. 

 Наймасовіші з них:

        - ХІІІ обласний фестиваль «Спортивне довголіття – «Спорт для всіх радість життя» серед ветеранів (35 років і старші)  м. Володимир-Волинський  –338 учасників;

- І Міжнародний Фестиваль літньої Сеньйоріади «Спорт для всіх заради здоров’я» -  299 учасників за участю команд з Польщі, Туреччини, Литви, міст та районів області.

    Під час проведення спортивно-масових заходів центром до організації та суддівства постійно залучаються ветерани фізкультурно-спортивного руху та волонтери центру;

        - Міжнародний турнір з волейболу на кубок міського голови П. Саганюка, м. Володимир-Волинський – 40 учасників;

         - Фестиваль з баскетболу серед ветеранів «Кубок Міняйла – 2017» - 4 команди;

         - ХVІ Міжнародний турнір з міні-футболу «Кубок Бориса Клімчука» серед працівників масової інформації, м. Луцьк – 40 учасників;

         - ІV обласний фестиваль серед людей похилого віку «Спорт для всіх – радість життя» з нагоди Міжнародного дня людей похилого віку, в якому взяло участь 60 учасників, віком – жінки від 55 років, чоловіки – від 60 років і старші в м. Луцьку.  Програма фестивалю включала: шахи, шашки, настільний теніс, дартс, боулінг, більярд;

 

         - Міжнародний турнір з міні-футболу серед ветеранів «Спорт без кордонів», до якого залучено 30 учасників в м. Нововолинську.

В обласному центрі діє волонтерська група, загальною кількістю 12 чоловік, які постійно залучаються до проведення фізкультурно-оздоровчих та масових заходів центру. 

Всі заходи, які проводить обласний центр висвітлюються в міських та обласних газетах, радіо, телебаченні в мережі Інтернет та інших видах засобів масової інформації. Так щотижня у програмі «Спорт для всіх», яка транслюється на каналі «Нова Волинь» висвітлюються різні проблеми масового спорту за місцем проживання та відпочинку населення. 

Вся робота Волинського обласного центру фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх» висвітлюється на сайті центру www.volsport.com.ua

             Втретє  відбулось обласне спортивне свято «Спортивне сузір’я 2017», яке організував Волинський обласний центр фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх».

 

       Основною метою даного заходу було відзначення та нагородження фахівців галузі фізичної культури та спорту, фахівців центрів фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх», партнерів та меценатів, переможців та призерів обласних і Всеукраїнських фізкультурно-оздоровчих та спортивно масових заходів, фестивалів, огляд-конкурсів та рейтингів за місцем навчання,  проживанням та відпочинку населення області.

        У Обласному огляді - конкурсі серед місцевих центрів фізичного здоров’я населення  «Спорт для всіх» з фізкультурно-оздоровчої та спортивно-масової роботи за місцем проживання та відпочинку населення області:

І місце- КЗ «Луцький міський центр ФЗН «Спорт для всіх»,

ІІ місце- Володимир - Волинський міський центр ФЗН «Спорт для всіх»,

ІІІ місце -  Нововолинський міський центр ФЗН «Спорт для всіх».

        За результатами проведення Всеукраїнського місячника «Спорт для всіх» - спільна турбота» по облаштування спортивних майданчиків за місцем проживання та відпочинку:

І- місце – Луцьк;

ІІ – місце – Нововолинськ;

ІІІ – місце – Горохівський район.

     Усі номінанти були нагороджені грамотами, кубками, статуетками, спортивним інвентарем, пам’ятним призами від Всеукраїнського, Волинського центрів ФЗН «Спорт для всіх» та літературою на спортивну тематику від відділення НОК України у Волинській області. 

У 2014 році Волинському обласному центру було виділено 510,3 тис. грн. з них 88,7 тис. грн. на фізкультурно-оздоровчу роботу, а місцевим центрам 2968,8 тис. грн. з них на фізкультурно-оздоровчу роботу 64,4 тис. грн.

У 2015 році Волинському обласному центру було виділено  534,3 тис. грн. з них 91,0 тис. грн. на фізкультурно-оздоровчу роботу, а місцевим центрам 4082,8 тис. грн. з них на фізкультурно-оздоровчу роботу 112,0 тис. грн.

Впродовж 2015 року від надання платних послуг Володимир-Волинський міський центр фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх» заробив 156,106 тис. грн.

                                    

Матеріально-технічне забезпечення обласного та міських центрів фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх».

          Матеріально-технічна база місцевих центрів складає 28 спортивних споруд.

КЗ «Луцький міський центр ФЗН «Спорт для всіх» відповідно до цільової соціальної «Програми розвитку фізичної культури та спорту в місті Луцьку на 2017-2020 роки і погодженого рішенням сесії Луцької міської ради переліку спортивних об’єктів, які потребують модернізації, капітального ремонту, будівництва у місцях проживання та відпочинку населення у м. Луцьку на 2017 – 2020 роки». У 2017 році на облаштування спортивних майданчиків і комплексів було виділено 1 млн. 957 тис. грн.

         Облаштовано за місцем проживання спортивні майданчики (міні-футбольні, волейбольні поля) за адресами:

- вул. Чорновола, 2, 2в,  вул. Гулака Артемовського, 3, вул. Волноваська, 5,  вул. Кравчука, 7,  Київський м-н, 1-3.

Також спортивні комплекси (для занять ЗФП) за адресами:

- вул. Потебні, 48-50,  вул. Дубнівська, 73,  вул. Гордіюк, 29, пр. Соборності, 1-3,  б-р Дружби Народів, 1-а, вул. Софії Ковалевської, 23,25,  вул. Глушець, 37-а,  перехрестя Говорова-Балакірєва.

         Завершено поточний ремонт приміщень КЗ «Луцький міський центр  ФЗН «Спорт для всіх»:

- «Стріла»,  б-р Дружби Народів, 13-а,  «Юність», пр-т Грушевського, 12.

В квітні, під час проведення Всеукраїнського місячника «Спорт для всіх – сільна турбота»   з благоустрою спортивних майданчиків за місцем проживання населення «Спорт для всіх – спільна турбота» силами працівників Луцького міського центру ФЗН  «Спорт для всіх», дітей активістів та жильців на окремих майданчиках (вул. Ветеранів, 13; вул. Січова, 2, пр-т Молоді, 17-б, пр-т. Волі, 17, вул. Конякіна, 37 і 10-а, вул. Грабовського, 9, вул. Кравчука, 26, б-р Дружби Народів, 11, пр-т Волі, 9, вул. Наливайка, 8, пр-т Молоді, 13, вул. Гордіюк, 39) було виконано дрібний ремонт сітки огорожі, а також на всіх майданчиках за місцем проживання в усіх мікрорайонах міста посильні роботи: прибирання територій майданчиків та прилеглої території до них від сміття, вирубка кущів. Долучились до благоустрою спортивних майданчиків і житлово-комунальні підприємства.

Ковельським міським центром ФЗН «Спорт для всіх» у  2017 році, як і в минулі роки, було приділено подальшій розбудові та вдосконаленню фізкультурно-оздоровчого комплексу. Протягом року, колектив центру обслуговав територію 7,2га (полив, косіння та підсів трави, внесення міндобрив, підсипка землі, посадка рослин та інше), а також будівлю фізкультурно-оздоровчого комплексу (прибирання, догляд за тренажерним залом,тенісними столами, покриттям ігрового залу та інших приміщень). Наприкінці 2017 року у фізкультурно-оздоровчому комплексі, була облаштована скважина, що забезпечить безперебійне постачання якісної води. Але найголовнішим досягненням, є початок будівництва повнорозмірного футбольного поля зі штучним покриттям. На кінець року було проведені роботи по улаштуванню основи під футбольне поле, демонтовано старий паркан та придбано новий. Доречі, чудовий газон, який був на полі, вдалося зрізати спеціальною технікою та використати на території спортивного комплексу. На 2018 рік планується завершити реконструкцію футбольного поля та встановити новий паркан. Також у планах будівництво спортивних майданчиків для малих ігор.  На даний час фізкультурно-оздоровчий комплекс Ковельського міського центру «Спорт для всіх» є одним з найкращих в місті, головна мета зробити його одним з найкращих місць в області для занять різними видами спорту, а також активного відпочинку.

         Володимир-Волинським міським центром ФЗН «Спорт для всіх» у 2017 році проведено капітальний ремонт душових басейну, стадіону, косметичний ремонт у плавальному басейні, спортивному комплексі. Постійно проводиться підсів трави, підживлення газону футбольного поля.

         Також, постійно поповнюється запас різноманітного спортивного інвентарю, тренажерне обладнання та обладнання для очищення води в басейні.

         В рамках Всеукраїнського Місячника "Спорт для всіх – спільна турбота" приведено в належний стан майданчики з тренажерним обладнанням, спортивні споруди на шкільних стадіонах, за місцем проживання населення.

         Для зміцнення матеріально-технічної бази залучаються кошти спонсорів та меценатів (трава для загону, добрива, газонокосарки). 

         Відповідно до Положення про платні послуги в місті Володимир-Волинському на базі міського центру ФЗН «Спорт для всіх»  учні міста і надалі займаються безкоштовно в плавальному басейні. Учасники бойових дій, діти учасників АТО, малозабезпечені та діти з багатодітних сімей мають знижки на відвідування занять у басейні. Також, спортивний комплекс співпрацює з різними організаціями, так, тренажерний зал, на безоплатній основі, відвідують члени ГО "Берег надії" (організація інвалідів), займаються учасники Університету третього віку, призери змагань різного рівня.

Нововолинський міський центр ФЗН «Спорт для всіх» у 2017 році   провів  реконструкцію майданчика зі штучним покриттям СОКу «Шахтар» (оновлення покриття, встановлення огорожі та освітлення). Зроблено проектно-кошторисну документацію для проведення  капітального ремонту стадіону СОКу «Шахтар» (ремонт  огорожі, оновлення секторів, заміна покриття бігових доріжок), центр функціонує при   СОКу  «Шахтар». У  приміщенні    Будинку    спорту центру виділений просторий методичний кабінет. Щорічно поновлюється  спортивний інвентар.

        Під    час   проведення    заходів    безкоштовно  надається  спортивний зал    та стадіон,  придбані комплекти ігрової форми. Для перевезення команд на змагання використовується автобус  СОКу «Шахтар».

       Відповідно до міської  цільової соціальної програми розвитку фізичної культури і  спорту на 2017-2020 роки впродовж року здійснюються перевірки технічного  стану  спортивних  споруд, забезпечуються надійність та безпека експлуатацій будівель, споруд та інженерних мереж.    

          Рішенням міської ради № 6/2 від 17.12.2008р. ДЮСШ управління освіти встановлена символічна плата за оренду спортивних споруд – 1 грн.

          При сприянні Камінь-Каширського міського центру ФЗН «Спорт для всіх» у 2017 році в місті Камінь-Каширському  на озері Озюрко побудовано 3 волейбольні майданчики та 1 для міні-футболу.

Волинський обласний центр фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх» тісно співпрацює з місцевими центрами ФЗН «Спорт для всіх» надаючи методично-практичну та матеріальну допомогу,  а також фінансову підтримку для спільного проведення фізкультурно-оздоровчих та спортивно-масових заходів за місцем проживання та відпочинку населення.

Щорічно в області з 1 по 30 квітня проводиться Всеукраїнський місячник «Спорт для всіх – спільна турбота» під час якого було відремонтовано 1527 майданчиків і спортивних споруд та задіяно 49441 осіб. На місячник було витрачено 692.56  тис. грн. З них: 571,15 тис. грн. – бюджетних, 121,41 тис. грн. – позабюджетних коштів.

у 2017 році за підсумками роботи 2016 року колектив та директор Волинського  обласного центру фізичного здоров'я населення "Спорт для всіх" були нагороджені Почесною грамотою обласної державної адміністрації та Почесною грамотою обласної ради за вагомий внесок у розвиток фізичної культури та спорту в області, популяризацію здорового способу життя, високу професійну майстерність, та грамотою Всеукраїнського центру ФЗН "Спорт для всіх".