Центри фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх» - це спеціалізовані бюджетні організації для провадження фізкультурно-оздоровчої та спортивної діяльності населення за місцем проживання та в місцях масового відпочинку. До системи центрів належать Всеукраїнський центр фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх», обласні, Київський та Севастопольський міські, районні у містах Києві і Севастополі, міські та районні у містах центри. Центри у своїй діяльності керуються Конституцією та Законами України, актами Президента України та Кабінету Міністрів України, наказами Державної служби молоді та спорту, рішеннями відповідних органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, наказами структурних підрозділів з питання фізичної культури та спорту відповідних місцевих органів виконавчої влади та виконавчих органів рад та положеннями про центри, підготовленими на основі цих рекомендацій. Республіканський (Автономна Республіка Крим), обласні, Київський та Севастопольський міські, районні у містах Києві і Севастополі центри створюються відповідно Радою міністрів Автономної Республіки Крим, обласними, Київською та Севастопольською міськими, районними у містах Києві і Севастополі державними адміністраціями і належать до сфери їх управління.
Міські, районні у містах центри створюються міськими, районними у містах радами, належать до сфери їх управління і підпорядковуються виконавчим органам відповідних рад. Центри є юридичними особами, мають самостійний баланс, рахунки в установах Державного казначейства, печатку із зображенням Державного Герба України та своїм найменуванням, штампи та бланки.
Боротьба за здоровий спосіб життя людства призвела до виникнення в 1969 році в європейських країнах руху «Спорт для всіх», який вданий час набув міжнародний характер, виключає близько 50 країн, у тому числі у ньому активно бере участь і наша країна.
Основні цілі міжнародного руху «Спорт для всіх»: пошук шляхів до запобігання процесу фізичної деградації людини, формування свідомої потреби щоденних занять фізичними вправами, постійна і ефективна пропаганда занять фізичною культурою (спортом) серед населення, реклама здорового способу життя.
За останнє десятиліття населення України зменшилось більш ніж на 3 млн. чоловік. Загальна тенденція динаміки смертності українців характеризується великою смертністю людей працездатного віку. Зростає захворюваність населення. Особливу тривогу викликає погіршення здоров’я дітей та підлітків.
Понад 70% дітей дошкільного віку мають серйозні відхилення за показниками здоров’я, до кінця школи ця тенденція відзначається більш ніж у 90% випускників.
Кількість хворих серед 16-17 річних підлітків останніми роками збільшилась на 15%, а наркоманів та токсикоманів зросла в 6-19 разів, а кількість алкоголіків – у 3-6 разів. На початку нового тисячоліття в Україні кількість інвалідів досягла 2 млн. чоловік.
Таким чином, питання здоров’я населення України в даний час трансформувалося в проблему, яка загрожує національній безпеці держави.
Стратегічно пріоритетним необхідно вважати: зміцнення здоров’я, попередження та профілактику захворювань. Тому у даний час потрібно направити основні зусилля на розвиток системи масової фізичної культури всіх верств населення, щоб насамперед оздоровити націю і створити базу для проведення спортивно-масових та оздоровчих заходів. Зміцнення позицій масового спорту – дуже важливе завдання. Адже всім відомо, що останніми роками було майже втрачено систему спортивної роботи за місцем проживання, яку традиційно проводили ЖЕКи. Різко скоротилася кількість спортивних та дитячо-юнацьких клубів і гуртків, де заняття безплатні, а тому доступні для всіх бажаючих, зокрема і для дітей із соціально незахищених верств населення. Інструктори зі спорту та фізкультурно-масової роботи, які на громадських засадах працювали на промислових підприємствах, практично згорнули свою діяльність.
Тому для ситуації яка сталася в масовому спорті Кабінету Міністрів України була прийнята Постанова від 18 січня 2003 року № 49 «Про утворення центрів фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх» в регіонах України. Відповідно до цієї Постанови в Україні створено понад 200 центрів з яких 24 обласного значення. Центри, відповідно до Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про фізичну культуру і спорт» від 17.11.2009 № 1724-17, який набрав чинності з 01.01.2011, є спеціально-уповноваженими закладами фізичної культури і спорту, які здійснюють діяльність шляхом залучення різних груп населення до занять фізичною культурою, проводять систематичну діяльність щодо залучення громадян до рухової активності шляхом поліпшення організації фізкультурно-оздоровчої і спортивно-масової роботи за місцем проживання та у місцях відпочинку населення і пропаганди здорового способу життя.
Розпорядження голови ОДА від 23 вересня 2003 року №390 затвердженим рішенням сесії обласної ради від 16 грудня 2003 року №9/27 створено Волинський обласний центр фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх».
Свою діяльність обласний центр фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх» розпочав 25 травня 2004 року.
Волинський обласний центр фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх» на даний час діє на підставі Положення затвердженого розпорядженням Волинської обласної ради від 29.08.2012 № 47-р та зареєстрованого 27.09.2012 року № 11981050006000662.
Волинський обласний центр фізичного здоров'я населення «Спорт для всіх» неодноразово ставав переможцем Всеукраїнських рейтингів серед регіональних центрів фізичного здоров'я населення «Спорт для всіх» з фізкультурно-оздоровчої та спортивно-масової роботи (2006, 2008, 2009, 2010, 2011, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017 та 2018 роки). Волинська область у 2010-2011 рр. була представлена на Всеукраїнській урочистій церемонії претендентом «Герої спортивного року» в номінації «Спорт для всіх».
В центрах ФЗН «Спорт для всіх» працюють 71 штатних працівників. Організовує та координує роботу обласного, місцевих, та сільського центрів фізичного здоров'я населення «Спорт для всіх» директор обласного центру – Новосад Володимир Петрович – досвідчений фахівець «Відмінник освіти України», «Почесний працівник фізичної культури і спорту України», якого за розвиток фізичної культури та масового спорту нагородили державною нагородою президента України – медаллю «За працю і звитягу» та в 2018 році було присвоєнно звання "Заслужений працівник фізичної культури та спорту України".
Організаційно практичні заходи щодо розвитку фізичної культури і масового спорту за місцем проживання та відпочинку населення області
У 2019 році Волинським обласним центром фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх» спільно з відділом з питань фізичної культури та спорту облдержадміністрації було проведено в с. Зимне Володимир-Волинського р-н виїзне семінар-навчання з начальниками та головними спеціалістами структурних підрозділів райдержадміністрацій, міськвиконкомів, спеціалістами об’єднаних територіальних громад, що реалізують державну політику у сфері фізичної культури та спорту. Протягом року працівниками Центру було проведено 6 обласних семінарів-навчання та тренінгів для фахівців , що реалізують державну політику у сфері фізичної культури та спорту.
З метою реалізації Національної стратегії з оздоровчої рухової активності в області на період до 2025 року «Рухова активність – здоровий спосіб життя – здорова нація» відбулися виїзні консультації з головами об’єднаних територіальних громад щодо створення центрів фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх» в об’єднаних територіальних громадах та введення посади фахівця з питань фізичної культури та спорту. Директор Волинського обласного центру ФЗН «Спорт для всіх» відвідав 10 об’єднаних територіальних громад та надав практичну та методичну допомогу щодо розвитку фізичної культури та спорту в ОТГ, а також було здійснено 12 заходів з наданням практично-методичної допомоги щодо організації роботи місцевих центрів ФЗН «Спорт для всіх».
Так протягом квітня-травня 2019 року працівники обласного Центру надавали організаційно-методичну допомогу з організації та проведення в області Всеукраїнського місячника «Спорт для всіх – спільна турбота» з ремонту та облаштування спортивних споруд та майданчиків за місцем проживання, відпочинку населення, а також методичну і практичну допомогу діяльності місцевих центрів ФЗН «Спорт для всіх».
Аналіз стану та тенденції розвитку фізичної культури та спорту за місцем проживання та масового відпочинку населення області
Всього Волинським обласним та місцевими центрами фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх» протягом року було організовано та проведено 1494 фізкультурно-оздоровчих та спортивно-масових заходів до яких було залучено 164863 людей різних вікових категорій від дошкільнят до людей похилого віку, що становить 15,9 % населення області.
Серед них найбільш масовими та популярними є наступні:
- Всеукраїнські спортивно-масові заходи для дітей в зимовий період «Спортивна зима» проведено 221 заходів залучено 9097 дітей;
- Обласний фестиваль ранкової зарядки «Рух заради здоров’я» з нагоди Всесвітнього дня здоров’я на краще проведення ранкової гімнастики серед дошкільних навчальних закладів та гімнастики під час проведення занять у загальноосвітніх навчальних закладах області, в яких залучено 90859 учасників;
- Фізкультурно-оздоровчі та спортивно-масові заходи за місцем проживання та у місцях масового відпочинку населення «Олімпійське літо – 2019» було проведено 131 заходів та залучено 9688 учасників;
- Всеукраїнські спортивні свята «Веселі старти» з нагоди Міжнародного дня захисту дітей – проведено 36 заходів залучено 2293 дітей;
- Всеукраїнські масові спортивні заходи «Спорт для всіх у парках і скверах» - проведено 107 заходів, залучено 3788 учасників;
- Всеукраїнські спортивно-масові заходи «Ти зможеш, якщо зміг я !» серед спеціальних загальноосвітніх шкіл та шкіл-інтернатів для дітей сиріт і дітей позбавлених батьківського піклування проведено 11 заходів та залучено 399 дітей;
- Всеукраїнський день ходьби проведено 24 заходів, залучено 894 учасників;
- Всеукраїнські спортивно-масові заходи «Школа плавання» в області проводились працівниками обласного та місцевих центрів спільно з інструкторами по плаванню, під час цих заходів проводились уроки з навчання дітей плаванню на відкритих водоймах у спеціально обладнаних місцях. Протягом літа проведено 20 заходів, залучено 1985 дітей;
- Всеукраїнська інформаційно-пропагандистська кампанія за здоровий спосіб життя «Червона картка» - проведено 192 заходів, залучено 8456 учасників;
- Всеукраїнський фізкультурно-оздоровчий захід «Не лінуйся! Рухайся!» - проведено 208 заходів, залучено 4079 учасників;
- Обласний фестиваль «Мама, тато, я- спортивна сім’я» - проведено 30 заходів, залучено 848 учасники;
- Обласний фестиваль «Козацькі розваги» - залучено 107 учасники.
Переможці обласного фестивалю Шемчук Роман та Матвійчук Галина з Оваднівського сільського ЦФЗН «Спорт для всіх» Володимир-Волинського району прийняли участь у Всеукраїнському фестивалі «Здорова молодь-здорова нація» в смт Лазурне, Херсонської області та посіли 1 місце.
Вперше започатковані у 2019 році та проведені:
- Обласний фестиваль «Спорт для всіх-здоров’я кожного» серед працівників місцевого самоврядування (ОТГ, міст, районів), м. Луцьк;
- Обласний фестиваль з силових видів спорту «Оваднівська спека» з нагоди Дня молоді», с. Овадне Володимир-Волинського р-н;
- Фізкультурно-оздоровчий фестиваль «Рух для здоров’я» серед учасників бойових дій з нагоди Дня Української армії, м. Луцьк;
- Фестивалю «Рухова активність – шлях до довголіття» серед ветеранів спорту та людей похилого віку з нагоди Всесвітнього Дня Здоров’я», м. Луцьк;
- Обласний захід з видів спорту «Сила духу» серед людей потерпілих на виробництві, м. Луцьк;
- Міжнародний Набужанський пробіг «Біг з перешкодами», Рівненської ОТГ Любомльського р-н.
Розвиток масового спорту та спорту ветеранів
Волинський обласний та місцеві центри фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх» беруть активну участь у розвитку ветеранського руху. Проведено 50 заходів, до яких залучено 2168 учасників.
Наймасовіші з них:
- XV обласний фестиваль «Спортивне довголіття – «Спорт для всіх радість життя» серед ветеранів (35 років і старші) м. Володимир-Волинський – 13 команд 243 учасників;
- ІV обласний фестиваль серед людей похилого віку «Спорт для всіх – радість життя» з нагоди Міжнародного дня людей похилого віку, в якому взяло участь 63 учасників, віком – жінки від 55 років, чоловіки – від 60 років і старші в м. Луцьку. Програма фестивалю включала: шахи, шашки, настільний теніс, дартс, боулінг, більярд;
- ІІІ Міжнародний Фестиваль літньої Сеньйоріади «Спорт для всіх заради здоров’я» - 375 учасників за участю команд з Польщі, Туреччини, Литви, міст та районів області;
Під час проведення спортивно-масових заходів центром до організації та суддівства постійно залучаються ветерани фізкультурно-спортивного руху.
Діяльність центрів фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх»
На даний час в області створено 16 центрів: Волинський обласний ЦФЗН «Спорт для всіх», 4 центри у містах обласного значення (Луцьк, Ковель, Нововолинськ, Володимир-Волинськ), 7 – у містах районного значення (Ківерці, Камінь-Каширський, Горохів, Берестечко Горохівського району, Устилуг ОТГ Володимир-Волинського району, Любомль, Рожище) та 4 – сільських Зимне (2017 р.), Хобултова, Овадно Володимир-Волинського району та Рівне ОТГ (2018 р.) Любомльського р-н. У 2020 році планується відкрити центр у Дубівській ОТГ Ковельського р-н.
У Волинському обласному центрі ФЗН «Спорт для всіх» створена координаційна рада, та затверджений план заходів Центру на 2019 рік щодо реалізації Національної стратегії з оздоровчої рухової активності в області на період до 2025 року «Рухова активність – здоровий спосіб життя – здорова нація».
Волинський обласний та місцеві центри фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх» забезпечують виконання «Обласної цільової соціальної програми розвитку фізичної культури і спорту на 2017-2020 роки» щодо розвитку масового спорту за місцем проживання та відпочинку населення області.
В місцевих центрах фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх» постійно працюють фізкультурно-оздоровчі групи в яких займається 6608 людей різних вікових категорій, а саме:
– в місті Ковелі займаються 598 людини (футбол, загальна фізична підготовка, аеробіка, настільний теніс);
– в місті Володимирі-Волинському - 3527 людей (плавання, загальна фізична підготовка, шахи);
– в Луцьку - 1061 людей (загальна фізична підготовка, йога, атлетична гімнастика, армреслінг, настільний теніс, футбол, джиу-джитсу, тхеквондо, аеробіка, хортинг, козацьке бойове мистецтво «Спас», ушу, велоспорту, дартс, настільного хокей, шахи та шашки);
– Нововолинську - 480 людей (загальна фізична підготовка, міні-футбол, настільний теніс, туризм);
– Овадне - 85 людей (фітнес, футбол, волейбол, шахи, шашки);
– Зимне - 493 людей (легка атлетика, футбол, волейбол);
– Рівне - 364 людей (футбол, волейбол, шашки, шахи).
У Волинському обласному центрі ФЗН «Спорт для всіх» діє волонтерська група загальною кількістю 11 чоловік, які постійно залучаються до проведення Всеукраїнських та обласних фізкультурно-оздоровчих та масових заходів центру.
Протягом року працівники Волинського обласного та місцевих центрів ФЗН «Спорт для всіх» постійно проводять інформаційно-просвітницькі заходи, які висвітлюються у ЗМІ, власному сайті та соціальних мережах.
Волинський обласним центром ФЗН «Спорт для всіх» було розроблено 6 видів карток обласної інформаційно-пропагандистських акцій «Будь активним живи спортивно» та «Зроби крок до здорового способу життя», тираж 3000 тис. екземплярів, частина яких була роздана місцевим центрам ФЗН «Спорт для всіх» для розповсюдження на місцях під час проведення заходів. Також були розміщені сіті-лайти інформаційно-пропагандиської кампанії за здоровий спосіб життя та рухової активності «Червона картка» на вулицях міста Луцька (вул. Винниченка, вул. Київський майдан).
Вся робота Волинського обласного центру ФЗН «Спорт для всіх» висвітлюється на сайті центру :volsport.com.ua,
instagram - vol_sport_dlya_vsikh,
facebook - fb/me/vol.sport.dlya.vsikh.
5. Заходи здійснені з метою відзначення кращих у проведенні фізкультурно-оздоровчих та масових заходах «Спортивне сузір’я – 2019»
Основною метою даного заходу є відзначення та нагородження кращих фахівців сфери фізичної культури, переможців та призерів обласних і Всеукраїнських фізкультурно-оздоровчих та спортивно масових заходах, фестивалях, огляд-конкурсів та рейтингів за місцем навчання, проживання та відпочинку населення області.
Так у обласному огляді - конкурсі серед місцевих центрів фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх» з фізкультурно-оздоровчої та спортивно-масової роботи за місцем проживання та відпочинку населення області:
І місце - КЗ «Луцький міський центр ФЗН «Спорт для всіх»,
ІІ місце - Володимир-Волинський міський центр ФЗН «Спорт для всіх»,
ІІІ місце - Камінь-Каширський міський центр ФЗН «Спорт для всіх».
За результатами проведення Всеукраїнського місячника «Спорт для всіх» - спільна турбота» по облаштування спортивних майданчиків за місцем проживання та відпочинку:
І місце – м. Луцьк;
ІІ місце – Камінь-Каширський р-н;
ІІІ місце – м. Володимир-Волинський.
По проведенню фізкультурно-оздоровчих та спортивно-масових заходів в місцях відпочинку населення за Всеукраїнською програмою «Олімпійське літо» переможцем став літній оздоровчий табір «Супутник», село Світязь, Шацького району.
Усі номінанти були нагороджені грамотами, кубками, статуетками, спортивним інвентарем, пам’ятним призами від Всеукраїнського, Волинського центрів ФЗН «Спорт для всіх» та літературою на спортивну тематику від відділення НОК України у Волинській області.
Матеріально-технічне забезпечення обласного та місцевих центрів фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх»
КЗ «Луцький міський центр ФЗН «Спорт для всіх» В комунальному закладі «Луцький міський центр фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх» Луцької міської ради» знаходяться на балансі 9 нежитлових приміщень в різних мікрорайонах міста: бульвар Дружби Народів, 13а, вул. Степана Бандери, 13, пр. Відродження, 39, вул. Рівненська, 5, вул. Конякіна, 35, вул. Наливайка, 10, вул. Будівельників, 11, пр. Грушевського, 12, вул. Львівська, 63а.
Всі приміщення передано комунальному закладу «Луцькому міському центру фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх» Луцької міської ради» з метою створення необхідних умов для проведення фізкультурно-оздоровчої та спортивно-масової роботи за місцем проживання населення у місті.
В штатному розписі центру передбачено 15 одиниць, проте станом на 31.12.2019 працюють 12 осіб: директор, заступник директора, 10 провідних професіоналів які проводять фізкультурно-оздоровчу та спортивно-масову роботу в приміщеннях комунального закладу Луцького міського центру ФЗН «Спорт для всіх» та на спортивних спорудах у мікрорайонах міста.
В зимовий період зусиллями працівників Центру та дітей-активістів за місцем проживання були облаштовані 3 ковзанки на природних водоймах, де проводились турніри з хокею з шайбою та естафети на ковзанах, а саме в районі Теремнівських ставків, на заплаві річки Сапалаївка (в районі вул. Ветеранів, 3) та на ставку в районі вул. Прогреса.
Відповідно до цільової соціальної Програми розвитку фізичної культури та спорту в місті Луцьку на 2017-2020 роки і погодженого рішенням сесії Луцької міської ради переліку спортивних об’єктів, які потребують модернізації, капітального ремонту, будівництва у місцях проживання та відпочинку населення у м. Луцьку на 2017 – 2020 роки.
Облаштовано за місцем проживання спортивні майданчики (міні-футбольні, волейбольні поля) за адресами: вул. Глушець, 37а; вул. Грабовського, 7,9; вул. Липинського,1 (огородження). Також спортивні комплекси (для занять ЗФП) за адресами: вул. Козакова, 1; вул. Верещагіна, 5; вул. Відродження, 41А; вул. Арцеулова, 9; вул. Кравчука, 34; вул. Соборності, 20, 22; вул. Задворецька, 15, вул. Сухомлинського, 4а; вул. Воїнів Інтернаціоналістів, 4.
Завершено поточний ремонт приміщень КЗ «Спорт для всіх»: «Олімпія», пр-т Відродження, 39, «Одісей», вул. Наливайка, 10.
В квітні КЗ «Луцький міський центр фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх» Луцької міської ради» під час проведення Всеукраїнського місячника з благоустрою спортивних майданчиків за місцем проживання населення «Спорт для всіх – спільна турбота» силами працівників МЦФЗН «Спорт для всіх», активної молоді та мешканців, які проживають в цих мікрорайонах. На окремих майданчиках (Софії Ковалевської, 23-25; Київський м-д, 1в; Глушець, 37а; Пр. Грушевського, 7-9; Потебні, 48-50; Волноваська, 5; Гулака Артемовського, 3; Чорновола, 2-2в; Наливайка, 10а; Соборності, 37б; Грабовського, 7-9) було виконано дрібний ремонт сітки огорожі, а також на всіх майданчиках за місцем проживання в усіх мікрорайонах міста посильні роботи: прибирання територій майданчиків та прилеглої території до них від сміття, вирубка кущів. У 2019 році на ремонт реконструкцію, придбання обладнання, будівництво спортивних споруд вділено з місцевого бюджету 2348,00 тис. грн.
Ковельський міський центр ФЗН «Спорт для всіх». Протягом року, колектив центру обслуговував територію 7.2 га (полив, косіння та підсів трави, внесення міндобрив, підсипка землі, посадка рослин та інше), а також будівлю фізкультурно-оздоровчого комплексу (прибирання, догляд за тренажерним залом, для настільного тенісу, покриттям ігрового залу). У 2019 року на території Ковельського фізкультурно-оздоровчого центру «Спорт для всіх» завершили будівництво професійного футбольного поля розміром 100х66 метрів. Висота штучної трави газону - 60 мм.- це перше футбольне поле на Волині зі штучним покриттям саме такого розміру. Нині на новому стадіоні завершили облаштування штучного газону та бігових доріжок довкола поля. На 2020 рік виділено кошти на освітлення та глядацької трибуни. На ремонт реконструкцію, придбання обладнання, будівництво спортивних споруд вділено з місцевого бюджету 500,00 тис. грн. та позабюджетних надходжень 2 470 тис. грн.
Володимир-Волинський міський центр ФЗН «Спорт для всіх». У 2019 році проведено поточний ремонт огорожі стадіону, поточний ремонт бетонної основи на трибунах стадіону «Олімп», замінені 50 стільців на трибунах, реконструкція ігрового майданчика з штучним покриттям на суму 650,00 тис грн. Постійно проводиться підсів трави, підживлення газону футбольного поля.
В рамках Всеукраїнського Місячника «Спорт для всіх – спільна турбота» приведено в належний стан майданчики з тренажерним обладнанням, спортивні споруди на шкільних стадіонах, за місцем проживання населення.
Спортивна школа управління освіти, молоді та спорту проводить заняття на безоплатній основі, загальноосвітні заклади міста та широкі верстви населення мають можливість користуватися спортивною базою центру на безоплатній основі.
Нововолинський міський центр ФЗН «Спорт для всіх». У 2019 році в м. Нововолинську введено в експлуатацію два мультифункціональні спортивні майданчики зі штучним покриттям (м-н 15, вул. І.Сірка) та два тенісні корти СОКу «Шахтар», біля яких облаштовані прилеглі території. Зроблено капітальний ремонт стадіону СОКу «Шахтар» (оновлення глядацьких трибун).
Нововолинський ЦФЗН « Спорт для всіх » функціонує при СОКу «Шахтар». У приміщенні Будинку спорту центру виділений просторий методичний кабінет. Щорічно поновлюється спортивний інвентар. Під час проведення заходів безкоштовно надається спортивний зал та стадіон, придбані комплекти ігрової форми. Для перевезення команд на змагання використовується автобус СОКу «Шахтар».
Відповідно до міської цільової соціальної програми розвитку фізичної культури і спорту на 2017-2020 роки впродовж року здійснюються перевірки технічного стану спортивних споруд, забезпечуються надійність та безпека експлуатації будівель, споруд та інженерних мереж.
Камінь-Каширський міський ЦФЗН «Спорт для всіх». У 2019 році Камінь-Каширський міський ЦФЗН «Спорт для всіх» на майданчику зі штучним покриттям НВК№2 зроблені ремонтні роботи (обгородження майданчика, заміна лавок, фарбування), майданчик загальної фізичної підготовки НВК № 1 були проведенні ремонтні роботи. На озері Озюрко відремонтовано 3 майданчики для пляжного волейболу та 1 майданчик для пляжного волейболу в межах літнього дитячого табору відпочинку ЄХБ (завезення 80 тон піску, планування грейдером, заміна стійок , фарбування, облаштування основи) – 7, 00 тис. грн. В с. Урочище Сірче Камінь-Каширського району збудований штучний майданчик для гри у міні-футбол.
Зроблений ремонт майданчика для гри у міні-футбол на території школи І-ІІІ ст.. с. Бузаки Камінь-Каширського району – витрачено позабюджетних коштів 10, 00 тис. грн. Зроблений капітальний ремонт у спортивному комплексі «Колос» на майданчиках зі штучним покриттям з ігрових видів спорту (фарбування, встановлення флагштоків) – позабюджетні кошти 3,00 тис. грн.
Проведені ремонтні роботи спільно з кафедрою фізичного виховання спортивного комплексу Камінь-Каширського ВПУ де проводяться заходи міським центром ФЗН «Спорт для всіх».
Оваднівський сільський центр «Спорт для всіх». Так у 2019 році за підтримки активного населення Оваднівської об’єднаної громади протягом року було проведено благоустрій дитячих майданчиків, спортивних полів та площадок для проведення спортивно-масових заходів. На центральному стадіоні с. Овадне було замінено усі лавки, проведено благоустрій прилеглих територій, На майданчики в с. Галинівка, с. Сусваль було встановлено обладнання для занять спортом. За підтримки Оваднівської сільської ради та спонсорської допомоги було придбано спортінвентар для усіх сіл громади. За підтримки волонтерів у 2019 році було облаштовано спортивні майданчики в с. Гайки та с. Ягідне. На ремонт реконструкцію, придбання обладнання, будівництво спортивних споруд вділено з місцевого бюджету 20,00 тис. грн.
КЗ ЦКДСТ (сектор молоді, дозвілля, спорту та туризму) «Спорт для всіх». Рівненської сільської ради. Протягом 2019 року було облаштовано міні – футбольне поле, волейбольну площадку в с. Миловань та с. Столинські-Смоляри, проведено реконструкцію футбольного поля в с. Забужжя. Також будовано штучну волейбольну площадку в с. Старовойтове, штучне футбольне поле в с. Забужжя. На ремонт реконструкцію, придбання обладнання, будівництво спортивних споруд вділено з місцевого бюджету 2516,00 тис. грн.
В 2020 році на території Рівненської сільської ради планується будівництво штучної волейбольної площадки в с. Столинські-Смоляри, штучного футбольного поля в с. Полапи та футбольного поля 110х70 з біговими доріжками в с. Гуща.
Зимнівський сільський центр ФЗН «Спорт для всіх». У 2018-2019 роках відбулася реалізація бюджетної програми «Будівництво футбольних полів зі штучним покриттям в регіонах України».
Щорічно в області 01 по 30 квітня працівники Волинський обласний центр фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх» проводять Всеукраїнський місячник «Спорт для всіх-спільна турбота» під час якого було відремонтовано 1436 майданчиків і спортивних споруд та задіяло 38169 осіб. На місячник було витрачено 1980,761 тис. грн. З них з місцевих бюджетів – 1907,521 тис. грн., 73,24 тис. грн. – позабюджетних коштів.
За підсумками роботи протягом 2019 року колектив та директор Волинського обласного центру ФЗН «Спорт для всіх» Володимир Новосад, були нагороджені Подякою від відділу з питань фізичної культури та спорту Волинської ОДА з нагоди професійного свята – Дня фізичної культури та спорту України.
Контакти:
м. Луцьк
вул. Винниченка, 67
(0332) 78-03-75
(067)-334-53-64
www.facebook.com/vol.sport.dlya.vsikh
www.instagram.com/vol_sport_dlya_vsikh